Jak działamy
W SpaceCoffee główną formą aktywności jest praca projektowa. Członkowie SC swoją drogę do realizacji złożonych projektów utorowali rozpoczynając od zdobywania doświadczenia dzięki prostym zadaniom, takim jak nauka podstaw programowania i tworzenia urządzeń opartych na Arduino oraz opracowując rozwiązania problemów konstrukcyjnych i programistycznych na konkursy i zawody. Pierwszym z tych zaawansowanych projektów stał się MPER (Multi-Purpose Exploration Rover) — łazik przeznaczony na zawody European Rover Challenge. Za łazikiem podążyły kolejne, coraz bardziej ambitne
SKN SpaceCoffee stanowi ponad 30 aktywnych i zaangażowanych członków, o szerokim zakresie wiedzy i różnorodnych zainteresowaniach — rozpoczynając od elektroniki, poprzez programowanie, druk 3D, grafikę, projektowanie schematów, inżynierię kosmiczną, kończąc na astronomii, fizyce, a nawet inżynierii dźwięku. Ta wielorakość pasji wśród członków SpaceCoffee swoje odzwierciedlenie ma w fascynujących pomysłach na multidyscyplinarne projekty, w które angażują się członkowie Koła. Pokazuje też, że praktycznie każdy, chętny do rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności, znajdzie tu miejsce dla siebie.
Statut Studenckiego Koła Naukowego SpaceCoffee
Załącznik nr 1 do Statutu Studenckiego Koła Naukowego SpaceCoffee
Rozporządzenie Prezesa Studenckiego Koła Naukowego SpaceCoffee SKNSC-2025-001
Jak zaczęło się SpaceCoffee
SpaceCoffee działa aktualnie jako Studenckie Koło Naukowe na Politechnice Śląskiej, jednak swoją działalność rozpoczęło w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Śląskiej w Gliwicach w 2021 roku, na zajęciach robotycznych uczęszczanych przez grupę ówczesnych pierwszoklasistów. Z nieskończonym entuzjazmem i wielkimi ambicjami, mimo ograniczonych zasobów, licealiści zaczęli działać, biorąc udział w różnych konkursach i ucząc się coraz to nowych rzeczy. Pamiętnym konkursem, gdzie zespół z Koła wystąpił po raz pierwszy jako SpaceCoffee była edycja 2021/22 ESERO CanSat. Z czasem, kolejne pomysły dały początek nowym projektom, co zmotywowało podział na moduły projektowe, w których członkowie SC wybierają rolę i pracę, którą chcą wykonywać w Kole.
Nasza działalność
Aby dowiedzieć się, na czym dokładnie polegają nasze projekty i jak przebiega nasza praca, zachęcamy do zapoznania się z podstroną Projects.